28 липня, в Україні відзначають 1032-ту річницю Хрещення Київської Русі. Це свято має багату історію і свої традиції.
В Україні свято офіційно називається День Хрещення Київської Русі – України. Це державне свято, яке було засновано 25 липня 2008 року указом третього президента України Віктора Ющенка.
Дату обрано не випадково. За переказами, саме в цей день у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі. Точну дату хрещення так і не встановили, її відзначили лише ймовірно. Це 14 серпня (за старим стилем або 27 липня за новим) 988 року.
Першим правителем Київської Русі, хто офіційно прийняв християнство візантійського обряду, була княгиня Ольга. Спроби хрестити Київську Русь робилися ще в 960 роках.
Князь Володимир вирішив хрестити Русь з політичних міркувань, сподіваючись цим кроком об’єднати ворогуючі землі та зміцнити власну владу. Згідно з «Повістю минулих літ», київському князю були пропозиції прийняти мусульманство, юдейську віру, католицтво, однак він обрав християнство. Згодом Володимир хрестився в Херсонесі, обравши нове ім’я – Василь. Після свого хрещення князь наказав хреститися киянам. Масове хрещення народу відбулося у р. Дніпро.
Християнство поступово поширювалося і в інших містах Київської Русі. До ХІІ ст. практично всі слов’янські землі прийняли християнство. З нагоди свята відбуваються традиційний хресний хід віруючих і церковних служителів з різних міст України до Києво-Печерської Лаври і до пам’ятника князю Володимира Великому.
Немає коментарів:
Дописати коментар