пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

Довгоочікувана зустріч із землячкою Марією Волинською

Я не блукаю у світах.
Я тут, земна моя дорога.
І не поранений я птах.
Я - із крильми. Вони від Бога...
                               
       
      22 жовтня районна бібліотека запросила усіх шанувальників поетичного слова на день роздумів, день пам'яті й великої надії на мирне майбутнє. Довгоочікувана зустріч  із землячкою Марією Волинською (Махновець) та її збіркою "МАЙДАН: до...і після... Живе слово нового часу" подарувала шквал емоцій, зарядила аудиторію енергією і позитивом. Думки, почуття, роздуми, патріотичний дух, палка любов до України і віра в краще майбутнє автора передалась усім присутнім. 


 Марія Іванівна народилася в     с. Четвертня Маневицького р-ну. Свою професійну діяльність розпочала вчителем математики, за деякий час стала директором спочатку Четвертнянської, а потім Гораймівської середньої школи. Протягом двох скликань обиралась сільським головою, працювала у Маневицькому районному управлінні соціалного захисту населення. Нині проживає в м. Бровари, де бере активну участь у громадському та культурному житті. Учасник та лауреат конкурсів "Кришталеве перо", "Міс поезія", учасниця народного колективу Театру танцю "Пані Броварчанка" та народного самодіяльного співочого колективу "Доля", голова громадської організації "Інтелектуальна Україна".

  
     Представники молоді, за якими майбутнє нації,  учні Маневицької ЗОШ№2-гімназії (Андрій Огородник, Евеліна Росюк, Марина Михальчук, Владислав Оксенюк) вустами поетеси презентували сторінки I розділу збірки. Музичне вітання подарувала Софія Басалик, вихованка зразкової студії  "Троянда С".

  

        Перегляд відеоролика з читанням поезій на Майдані  та живе слово народної поетеси нагадали ті буремні, пам'ятні холодні дні, які стали для України і світу непереборним шоком. В пам'яті кожного ожили болючі, трагічні й жахливі події. Під журливі звуки "Плине кача...," хвилиною мовчання вшанували Героїв, які полягли за волю й незалежність нашої держави, заплативши ціною власного життя за мирне небо.

           За словами Тетяни Шпичук, автора передмови до збірки, Марія Волинська - поет-трибун, чий голос не може бути не почутим, загубитися серед інших. Тут образи полонять своєю натуральністю й непідробністю. Це поетичне мереживо, як вишиванка на маминих рушниках, створена люблячими руками, - без зайвих штрихів, витончена і водночас проста... Кожен рядок просякнутий любов'ю, що повсякчас межує то з душевним болем, то з світлою радістю і вірою в сонячне майбутнє України.

           Привітати, підтримати, розділити радість прийшли рідні, давні друзі, колеги, однодумці і просто шанувальники високого поетичного слова. Приємно здивована  бачити давню подругу в новій епостасі поетеси Тамара Мельниченко. Петро Смусь, Ніна Павлюк, Володимир Гордін пригадали робочі моменти навчально-виховного процесу, велику відповідальнісь, виконавську дисципліну, вміння працювати з дітьми, батьками, громадою. 


      Оксана Крисько, племінниця і похресниця Марії Іванівни, з теплом і любов'ю пригадала, як з роду в рід передавались звичаї, традиції, як величаво линула молитва  за родинною трапезою на великі свята, як з нетерпінням чекали свою тітоньку з новими поетичними рядками, присвяченими кожному, з піснею, жартами та гумором.

    Теплі слова вітання, захоплення і  найкращі  побажання творчого злету, невгамовності, незламності духу та патріотизму звучали від Андрія Бурака, першого заступника голови РДА,  Ігоря Дерлюка, начальника відділу культури і туризму РДА та Любові Солов'янчик, директора Маневицької ЦБС.

         Люблячу матусю, прекрасну бабусю вітає  дочка Юля, яка підтримує маму в усіх починаннях, гордиться разом з родиною її успіху, бо ж є у кого їй вчитись, на кого рівнятись.

        Незабутні хвилини щемливої радості і щастя, смутку і болю, самобутність, душевність, безпосередність, оптимізм, вболівання за долю рідної мови, народу та України,  патріотизм, причетність до творення новітньої історії разом з Марією Волинською відчули і пропустили через своє серце  всі присутні.

"Не стояти на місці, не плакати, не скиглити, нарікаючи  на поранені крила, а діяти чесно і рішуче в усіх обставинах, куди заводить життя - такий девіз Марії Волинської. "Я - із крильми. Вони від Бога", - стверджує авторка. Ніхто і ніщо не може позбавити її цих крил". (Тетяна Шпичук)           
 Ми ж побажаємо світлої мрії, мирного неба, легкого польоту, здійснення творчих задумів, здоров'я, витримки, Божого благословіння.                    
До нової зустрічі!

                            

                                                                                             

1 коментар:

  1. Марія Волинська24 жовтня 2015 р. о 11:44

    СПРАВЖНЄ ЄДНАННЯ
    Я зустрілася з минулим і майбутнім
    З ріднею, з друзями, з знайомими по праці,
    З моїм поліським краєм самобутнім.
    Щаслива мить, що молодих тут бачу
    Сказати модно – презентую книжку,
    В якій мій біль, мої бажання й мрії,
    А всі хто тут – моє далеке й близьке
    І України нової надія.
    Ця наша зустріч у районнім центрі,
    В Маневичах, в самій бібліотеці!
    Де вся духовність, як молитви в церкві,
    Де книголюби з добротою в серці.
    Мені приємне щире спілкування
    І про Майдан, про Мир, і про Родини,
    Надіюсь, наша зустріч не остання,
    Бо спілкування – ліки для людини.
    А головне, що молодь поруч з нами –
    Хтось вже при владі, хтось гризе науку
    Для України час не за горами –
    Майбутнє нам збудують їхні руки.
    У мене дух в емоціях скупався,
    Щось ще долучиться до нових творчих планів.
    Це був не захід, що звичайно, вдався,
    А це Родини Справжньої Єднання.
    Низький уклін Маневиччині
    Й щирі і найтепліші сонячні вітання.
    Разом усім і Україні – миру,
    В труді, любові й вірі процвітання!
    З любов’ю Марія Волинська
    24.10. 2015 р.

    ВідповістиВидалити